Yunanistan Otobüs Seferleri

Yunanistan Otobüs Seferleri

Yunanistan’ın Türkiye’nin kapı komşusu olması nedeniyle ulaşım konusunda birden fazla alternatif bulunmaktadır. İlk akla gelen uçak ile ulaşımın yanı sıra Yunanistan’a feribot ve otobüs ile ulaşım da son yıllarda ekonomik ve pratik olduğu düşünülerek daha fazla tercih edilmektedir.

Yunanistan’ın Türkiye’ye yakın şehirlerine her gün otobüs seferleri düzenlenmektedir. Türkiye’den en fazla otobüs seferi Selanik’e düzenlenmektedir.  Selanik’e yılın her döneminde farklı otobüs firmalarına ait birçok sefer bulmak mümkündür. Otobüsle yolculuk ortalama olarak 10 saat sürmektedir. Bu süre sınır kapılarındaki kontrollerin yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir.

Yolculuğa çıkmadan önce harç pulunun temin edilmesi sınırda yaşanacak vakit kaybını engelleyebilir. Otobüsler İpsala sınır kapısından geçmektedir. Otobüs güzergahında Yunanistan’a ilk giriş Αλεξανδρούπολη (Aleksandroúpoli) Dedeağaç kentinden yapılmaktadır. Yaklaşık olarak 4-5 saat içinde Yunanistan sınır kapısına ulaşılmaktadır.

Yunanistan’a giden otobüslerde yaklaşık beş saatte Dedeağaç’ta, beş buçuk saatte Gümülcine’de, altı saatte Xanthi (İskeçe)’de ve yedi saatte Kavala’ya varılmaktadır. Selanik ise ortalama olarak dokuz-on saat sürmektedir.

Yolcunun havaalanından indikten sonra bir veya birden fazla aktarma yapmasına gerek kalmadığı için Yunanistan’da havaalanı bulunmayan şehirlere otobüsle gitmek yolculuk süresini kısaltmaktadır Uçak fiyatlarıyla karşılaştırıldığında fiyatlarının daha makul olması sebebiyle Yunanistan’a belli dönemlerde otobüs yolcularının sayısı artmaktadır.

Yunanistan’ın Türkiye’ye yakın olan şehirleri Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, Kavala, Selanik’tir. Varış yeri Selanik olan otobüslerin çoğu bu şehirlere uğramaktadır. Yunanistan’a giden otobüsler (Ulusoy, Metro, Alpar) Esenler (Bayrampaşa) otogarından hareket etmektedir. Anadolu yakası ve diğer bölge servis hizmetleri için aşağıda verilen firma numaraları ile iletişime geçebilirsiniz. Firma sefer bilgileri ve 2021 yılı ücretleri hakkında detaylı bilgiler aşağıdadır.

 

2021 yılında Yunanistan’a her gün seferleri bulunan otobüs firmaları aşağıdaki gibidir:

Yunanistan'a seferleri bulunan, belirtilen otobüs firmalarına ait ayrıntılı bilgiyi sayfanın devamın bulabilirsiniz. 

Ulusoy Turizm

Metro Turizm

Alpar Turizm

 

Yunanistan’a otobüs ile seyahat etme planı olanların dikkat etmesi gerekenler;

  • Otobüs ile Yunanistan’a seyahat edeceklerin özel pasaport hamili değillerse Schnegen vizesine sahip olma temel şartı bulunmaktadır.
     
  • Yunanistan seyahatinize başlamadan önce yurt dışı çıkış harcının (15 TL) ödenmesi gerekmektedir. Türkiye’den çıkış tarihi itibarıyla Yunanistan oturum izni bulunanlar, pasavanla çıkış yapanlar, 7 yaşını doldurmamış olanlardan yurt dışına ticari amaçla çıkış yapan kara, hava, deniz ve demiryolu araçlarının mürettebatından yurt dışına çıkış harcı alınmaz.
     
  • Varış saatleri yolcu sayısı, yol ve gümrük durumuna göre farklılık gösterebilir.
     
  • Hareket gün ve saatleri hava şartları ve yolcu sayısına göre değişebilir. Bayram ve özel günlerde yoğunluğa bağlı olarak ek seferler yapılabilir.
     
  • 18 yaşın altında seyahat edecek olan çocuklar eğer anne ve babasıyla birlikte seyahat etmeyeceklerse anne ve babadan ayrı ayrı noter onaylı muvafakatnamenin yanlarından bulunması gerekmektedir.
     
  • Otobüs ile Yunanistan’a seyahat edecekler sınır kapılarında güvenlik sorunu yaşamamak için 2021 yılına ait güncel Yunan vize prosedürlerini vize servislerinden öğrenmeleri gerekmektedir.

 

Ulusoy Turizm Yunanistan Otobüs Seferleri

Telefon: 0850 811 1 888

Faks: 0216 324 00 78

E-mail: musteri@ulusoy.com.tr

 

Ulusoy Yunanistan seferlerinde bilinmesi edilmesi gerekenler;

  • Ulusoy Turizmde İstanbul-Yunanistan seferlerinde güzergah Tekirdağ-Keşan-İpsala’dır.
  • Ulusoy’da dönüş biletlerinin en fazla 30 gün geçerliliği bulunur.
  • 4 yaşın altındaki çocuklar koltuksuz olarak, ücretsiz seyahat ederler. 4-12 yaş arasındaki çocuklar %30 indirimli fiyat uygulanır.
  • 12-26 yaş arasındaki gençler ve 65 yaş üstü yolculara %20 indirim uygulanır.
  • Gidiş dönüş biletler %10 indirimlidir.

Ulusoy Turizm Yunanistan Otobüs Seferleri

Ulusoy ve Zorpidis Turizm Selanik-İstanbul/Selanik-İstanbul sefer bilgileri aşağıdaki gibidir;

Selanik’den Her gün Kalkış ve Varış Saatleri

İstanbul’dan her gün

Yer

ZAMAN

MESAFE (KM)

İstanbul (Kalkış)

21:00

0

Keşan(Kalkış)

23:45

235

İpsala (Varış)

00:15

270

Kipi (Varış)

01:15 

270

Alexandropoli (Varış)

02:00

315

Komotini (Gümülcüne)

02:45

380

Xanthi (İskeçe-Varış)

04:00

435

Kavala (Varış)

05:00

490

Thessalonik (Selanik)

07:00

640

 

 

Selanik’den her gün İstanbula Kalkan Otobüslerin Güzergahları;

Thessalonik (Selanik)         
Kavala                            
Xanthi (İskeçe)                   
KONOTİNİ (Gümülcine)              
ALEXANDROPOLİ         
KIPI                          
Ipsala                         
Keşan  
İstanbul                



Ulusoy Yurt Dışı Bilet Satışı Yapan Ofisler:

ATAŞEHİR ULUSOY0090-216-663 17 17

GÜMÜŞSUYU ULUSOY0090-212-251 74 74

İSTANBUL ESENLER OTOGARI0090-212-658 02 78/79

HAREM ULUSOY0090-216-492 26 26

ALİBEYKÖY ULUSOY0090-212-320 88 60

BAKIRKÖY ULUSOY0090-212-466 08 00

BEYLİKDÜZÜ0090-212-872 97 65

ÇİFTEHAVUZLAR0090-216-411 41 82

SEFAKÖY0090-212-424 62 00

BÜYÜKÇEKMECE0090-212-882 02 38/39

BOSTANCI0090-216-519 81 20

ÇAPA0090-212-588 13 53 & 0090-212-533 11 71

AVCILAR ULUSOY0090-212-593 69 01

 


 

Metro Turizm Yunanistan Otobüs Seferleri

Adres: Büyük İstanbul Esenler Otogarı No:56

Peron: Bayrampaşa (Esenler) Otogarı Peron: 121 - 122

Tel: 0850 222 34 55/(212) 658 1717/(212) 658 2996

Metro Turizm günde iki kere İstanbul-Yunanistan arasında sefer yapmaktadır. Metro turizmin Selanik otobüsleri Bayrampaşa’dan kalkmaktadır. Saat 10:00’da Bayrampaşa’dan kalkan otobüsün ortalama varış saati 21:00’dir. Saat 22:00’de Bayrampaşa’dan kalkan otobüsün ortalama varış saati ise 08:00’dir. Metro turizmin 2021 yılı İstanbul-Selanik sefer ücreti 130 TL’dir. Fiyatlarda değişiklik veya indirim olabilir, güncel fiyat bilgisini firmadan alınız.

Metro turizmin Selanik kalkışlı seferleri de günde iki kezdir. Selanik’ten 10:00’da kalkan otobüs 20:30’da Bayrampaşa’da olmaktadır. Diğer seferi ise 22:00 Selanik kalkışlıdır. 22:00’de Selanik’ten kalkan kişi 09:00’da Bayrampaşa’ya varmaktadır. Bu süreler tahmini sürelerdir. Sürelerde güzergah durumuna bağlı olarak azalma veya kısalma olabilir.

 

Alpar Turizm Yunanistan Otobüs Seferleri

Adres: Büyük İstanbul Otogarı No:95-96 Bayrampaşa /İstanbul

Tel: 0090 212 658 18 51/ 0090 212 658 35 40

Fax: 0090 212 658 39 56

E-mail: info@alparturizm.com.tr

Web: http://www.alparturizm.com.tr

Alpar Turizmin otobüsleri saat 21:00’de Esenler otogarından kalkmaktadır. Alpar Turizmin saat 19:00’da Taksim’den kalkan servisi bulunmaktadır.

İstanbul Yunanistan arasında sefer yapan şirketlerden biri de  Alpar Turizm’dir. İstanbul’dan her gün saat 21:00’de kalkan otobüs Komotini- İskeçe-Kavala güzergahından Selanik’e varmaktadır. Sabah saat 06:00’da Selanik’e varmaktadır. Sefer saat süreleri tahmini verileri ifade etmektedir. Güzergah trafik ve gümrük kontrol durumuna bağlı olarak süreler uzayabilmektedir.

 

Selanik’e Hususi Arabayla Ulaşım

Selanik’e kendi aracınızla ulaşmak isterseniz sınır kapısından geçmek için gerekli bazı evraklar bulunmaktadır. Eğer ehliyetiniz yeni çipli ehliyetlerden değilse uluslararası ehliyet almanız gerekecektir. Yunanistan’a hususi aracınızla seyahat edecekseniz yeşil sigorta da yaptırmanız gerekmektedir. 

Yunanistan Otobüs Seferleri

Duyurular

Yunanistan Seyahatlerine İlişkin Covid-19 Güncellemesi

Covid-19 pandemisi sebebiyle uzun süredir seyahat kısıtlaması uygulayan Yunanistan, sınırlarını açtı. 14 Mayıs itibarıyla geçerli ...
2021-08-23 11:26:58 Devamı...

Yunanistan Konsolosluğunun istemiş olduğu biometrik fotoğraf

Yunanistan Konsolosluğu, vize işlemlerinde kullanılacak olan biometrik fotoğraflarda bazı özellikler aramaktadır. Yunanistan Başkonsolosluğ...
2021-01-18 15:58:36 Devamı...

Yunanistan Konsolosluğu tarafından pasaportta aranılan özellikler

Yunanistan Başkonsolosluğu ve Yunanistan Konsoloslukları yapılacak olan Yunanistan vize başvrularında aşağıda bulunan özellikleri görmek ...
2021-01-18 15:57:42 Devamı...

Yunanistan Başkonsolosluğu ile telefonla iletişim kurabilmek için

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu ile telefonla iletişim kurabilmek için (212) 393 8290 -1-2-4 ...
2021-01-18 15:56:39 Devamı...
Tüm Duyurular
Yunanistan Otobüs Seferleri