Yunanistan Transit Vizesi

Yunanistan Transit Vize Gerekli Evraklar

1. Vize basvuru formu
2. Pasaport
3. İki adet biometrik fotoğraf
4. Yunanistan Konsolosluğuna hitaben vize talep dilekçesi
5. Uçak rezervasyonu
6. Gideceğiniz ülkeye ait oturma müsadesi veya gideceğiniz ülkeye giriş izni veren belgeler
7. Kimlik fotokopisi
8. Seyahat sağlık sigortası

* Yunanistan Konsolosluğuna yapacağınız vize başvurularında Ulaşım aracı ya da öngörülen ulaşım aracına ilişkin kanıtlayıcı belgeleri (gidiş-dönüş uçak/tren/otobüs bilet rezervasyonu.) sunmanız gerekmektedir. (Yunanistan Konsolosluğu orjinal bilet talep edilebilir)

* Yunanistan Konsolosluğuna Transit vize başvurusu için sunulacak olan tüm belgelerin güncel olduğundan emin olunması gerekir. En az son 3 aya ait belgeler olmalıdır.

* Yunanistan vizesi başvurunuz sırasında ya da sonrasında bu web sitesinde belirtilen belgelere ek olarak Yunanistan Konsolosluğu ek belge sunmanızı isteyebilir.

*Yunanistan vize başvurunuz için beyan ettiğiniz belgelerin eksikliği, Schengen kuralları dahilinde başvurunuzun reddedilmesine sebebiyet verecektir.

* Yunanistan Konsolosluğu, daha önce almış olduğunuz Yunanistan vizeniz yoksa başvurunuzu şahsen yapmanızı istemektedir.

* Daha önce almış olduğunuz Yunanistan vizesi ile sürekli başka ülkelere giriş yaptıysanız, yeni vize başvurunuz sırasında nedenlerini anlatmak üzere Yunanistan Konsolosluğu sizi görüşmeye çağıracaktır.

* Yunanistan'a seyahatinizi araba ile yapacaksanız Yunanistan vizesi başvurunuz sırasında arabanızın ruhsatını ve ehliyetinizi evraklarınızla birlikte sunmanız gerekmektedir. Yeşil sigorta yaptırmanız zorunludur. Eğer 3. Bir şahsa ait araba ile seyahat edecekseniz araba sahibinden yetki yazısı almanız gerekmektedir.

 

Yunanistan Transit Vize

Duyurular

Yunanistan Seyahatlerine İlişkin Covid-19 Güncellemesi

Covid-19 pandemisi sebebiyle uzun süredir seyahat kısıtlaması uygulayan Yunanistan, sınırlarını açtı. 14 Mayıs itibarıyla geçerli ...
2021-08-23 11:26:58

Yunanistan Konsolosluğunun istemiş olduğu biometrik fotoğraf

Yunanistan Konsolosluğu, vize işlemlerinde kullanılacak olan biometrik fotoğraflarda bazı özellikler aramaktadır. Yunanistan Başkonsolosluğ...
2021-01-18 15:58:36

Yunanistan Konsolosluğu tarafından pasaportta aranılan özellikler

Yunanistan Başkonsolosluğu ve Yunanistan Konsoloslukları yapılacak olan Yunanistan vize başvrularında aşağıda bulunan özellikleri görmek ...
2021-01-18 15:57:42

Yunanistan Başkonsolosluğu ile telefonla iletişim kurabilmek için

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu ile telefonla iletişim kurabilmek için (212) 393 8290 -1-2-4 ...
2021-01-18 15:56:39
Tüm Duyurular
Transit Vize