Yunanistan Edirne Konsolosluğu

Edirne Yunanistan Konsolosluğu İletişim Bilgileri 2023

Adres:  Şükrüpaşa Mah. Sok. 123, No: 2, Edirne/Türkiye 
Telefon: +90 284 2355804
Fax: +90 284 2355808
Acil Tel: 0090 5388815304

Yunanistan Konsolosluğu Edirne Yetki Alanı Nedir?
Edirne, Kırklareli, Tekirdağ illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Yunan vatandaşları konsolosluk işlemleri için  Yunanistan Edirne Konsolosluğuna başvuruda bulunabilirler.

Çalışma Saatleri:

Yunanistan Konsolosluğu Edirne Vize Başvuru/ Kabul : Pazartesi – Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma günleri 09.30 – 13.30 saatleri arasında yapılmaktadır.

**Yunanistan vize başvuruları randevu ile kabul edilmektedir. Randevu için Saat 09.30 – 12.30 arası, konsolosluk ofisi ile telefonla irtibata geçilmelidir.

 

Yunanistan Başkonsolosluğu Edirne 2023 Resmi Tatil Günleri

Yunanistan Edirne  Başkonsolosluğu, Yunanistan Devleti'nin 2023 yılı resmi tatilleri haricinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2023 yılı resmi tatillerinde de hizmet verememektedir. Yunan vizesi için başvuruda bulunmak veya Yunanistan konsolosluk işlemleri için müracat yapmak isteyen kişilerin bu tarihlere göre seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelerine dikkat etmelidirler. Aşğıdaki tarihlerde konsolosluk vize başvuru merkezleri kapalı olacaktır. 

1 Ocak

Yeni Yıl

6 Ocak

Theofania Dini Bayramı

7 Mart

Temiz Pazartesi

25 Mart

Yunanistan Milli Bayramı

9 Nisan

Paskalya

21-23 Nisan

Ramazan Bayramı

1 Mayıs

İşçi Bayramı

19 Mayıs

Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

28 Mayıs

Pentekost Günü

29 Haziran 2 Temmuz

Kurban Bayramı

15 Temmuz

Demokrasi Günü

15 Ağustos

Dini Bayram

29 Ekim

Cumhuriyet Bayramı

25 Aralık

Yeni Yıl


Yunanistan Konsolosluğu

Edirne Yunan Konsolosluğu  Vize İşlemleri

Yunanistan' da maksimum 90 gün konaklayacak kişiler Yunanistan Schengen vizesi için müracaat gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Yunanistan' da maksimum 90 gün konaklayacak kişiler Yunanistan Schengen vizesi için başvuru gerçekleştirmeleri gerekirken Yunanistan Schengen vize başvuruları kısmen Yunanistan Konsolosluklarına gerçekleştirilebilecektir. Bu sebeple, Vize başvuru sahipleri ikamet etmekte oldukları il/ilçeye hizmet vermekte olan Yunanistan Konsolosluğu Vize Departmanı çalışmaları hakkında bilgi edinerek vize başvurularında bulunmaları gerekmektedir. Ancak, Edirne Yunanistan Konsolosluğu vize işlemleri için yetkili Vize Hizmet Merkezlerine başvuru yapılmalıdır. 

Yunanistan Vize Başvuru Formu

Yunanistan vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulmalıdır. Yunanistan vize başvuru formu, Yunanistan Konsolosluğunun hazırlamış olduğu resmi bir evraktır. Yunanistan vize başvuru formu olmadan Yunanistan vize başvurularında bulunulamazken bu formun eksiksiz olarak doldurulması ve başvuru evrakları arasında bulundurulması zorunludur. Ayrıca Yunanistan vize başvuru formunda verilecek olan bilgiler, Yunanistan vizesi için gerekli olan belgelerde bulunan bilgileri desteklemek zorundadır.

 Yunanistan vize başvuru formu için tıklayınız.

Yunan Vize Başvurusu Dilekçe Örneği

Yunanistan Konsolosluğu'na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.  
Yunanistan Konsolosluğu'na hitaben, antetli kağıda, İngilizce yazılmış; seyahatin amacı, seyahat tarihleri, seyahatin masraflarının nasıl karşılanacağı ve vize süresinin bitiminde ülkeden ayrılma taahhüdü içeriğinde belirtilmelidir.
Yunanistan Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışan ise; başvuru sahibinin bağlı bulunduğu Kurum/Şirket yetkilisi tarafından, Yunanistan Konsolosluğu'na hitaben  yazılmış, antetli kağıda; - başvuru sahibinin görevi, maaş bilgisi, izinli olduğu seyahat tarihleri, seyahatin kim tarafından finanse edildiği ve görevine tekrar geri döneceği taahhüdünü içeren bir izin dilekçesi, imzalı ve kaşeli olarak hazırlanmalıdır. 

Yunanistan Vize başvurusunda bulunan kişi Şirket Sahibi ise; Yunanistan Konsolosluğu'na hitaben, şirketinin antetli kağıdına, ticari faaliyeti, seyahat planı, amacı ve şirket pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır. 

Yunanistan Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışmıyor ise; başvuru sahibine seyahat masrafları için 1. dereceden sponsor olan akrabası tarafından, seyahat planının detaylarını ve seyahatin sponsoru olduğunu açıklayıcı Yunanistan Vize Talep Dilekçesi hazırlanmalıdır. Ayrıca, sponsor kişinin mali ve mesleki durumunu belgeleyen evraklarla birlikte sunulmalıdır. 

Yunanistan Turistik Vize Dilekçe Örneği için tıklayınız.

Yunanistan Ticari Vize Dilekçe Örneği için tıklayınız.

Edirne Yunanistan Konsolosluğu Vize Ücreti

Yunanistan'a  yapılacak olan seyahatin türü ve kalış süresine göre vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenmektedir.

 

Yunanistan Konsolosluğu

Duyurular

Yunanistan Seyahatlerine İlişkin Covid-19 Güncellemesi

Covid-19 pandemisi sebebiyle uzun süredir seyahat kısıtlaması uygulayan Yunanistan, sınırlarını açtı. 14 Mayıs itibarıyla geçerli ...
2021-08-23 11:26:58

Yunanistan Konsolosluğunun istemiş olduğu biometrik fotoğraf

Yunanistan Konsolosluğu, vize işlemlerinde kullanılacak olan biometrik fotoğraflarda bazı özellikler aramaktadır. Yunanistan Başkonsolosluğ...
2021-01-18 15:58:36

Yunanistan Konsolosluğu tarafından pasaportta aranılan özellikler

Yunanistan Başkonsolosluğu ve Yunanistan Konsoloslukları yapılacak olan Yunanistan vize başvrularında aşağıda bulunan özellikleri görmek ...
2021-01-18 15:57:42

Yunanistan Başkonsolosluğu ile telefonla iletişim kurabilmek için

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu ile telefonla iletişim kurabilmek için (212) 393 8290 -1-2-4 ...
2021-01-18 15:56:39
Tüm Duyurular
Edirne Konsolosluğu